Ben bu şehri niye sevdim?

Rusya’dan her yıl milyonlarca kişi tatile ülkemize gelmektedir. Ancak bu turistlerin neredeyse tamamı Antalya’ya gitmektedir. Bir de İstanbul bilinmektedir. Bu projeyle ülkemizin tarihi ve turistik özelliklerine sahip diğer şehirleri de özelde Rusya gençliğine genelde Rusya halkına tanıtılmış olacaktır.

Aynı şekilde Türkiye halkı da Rusya hakkında kulaktan dolma bilgilere sahiptir. Türkiye’den giden turistler de sadece Moskova ve ya St Petersburg’a gitmektedir. Orjinal Rus kültürü hakkında da çok az şey bilmektedirler. Bu proje ile Türkler de Rusya hakkında farklı şeyler öğreneceklerdir.

Geleceğin gazetecisi olacak gençler her iki ülkeyi de bizzat kendileri görüp değerlendirecekler, ülkelerine döndüklerinde de bu değerlendirmelerini dostlarıyla paylaşacaklardır. Özellikle Rusyalı gençler gelecekte gazetecilik yaparken ve Türkiye hakkında yazı yazması gerektiğinde daha doğru ve objektif tavır takınacaktır.

Türkiye’den giden gençler de hem Rus kültürünü daha yakından tanıyacaktır hem de Türkiye hakkında olumlu bilgiler aktararak Rusya yetkililerine ve halkına ülkemizi ve kültürümüzü tanıtacaktır.

ORTAKLAR:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s