Küskünler ve 31 mart seçimleri

Türkiye’nin iç siyaseti kolay kolay kaleme almam hatta bu konuda arkadaşlarla sohbet etmenin dışında yorum yapmamaya çalışırım. Fakat bu seçimler hakkında düşündüklerimi açıkça yazmak istedim. Nedeni de iktidara küsmüş olan kitlenin yandık, bittik, açlıktan öleceğiz tarzında negatif yorumları.

Önceden söyleyim bazı konularda bende var olan durumdan hoşnut değilim. Bir çok konuda ise bu küsenlere hak veriyorum. Hak vermenin sebebi de çevremde gördüğüm bir çok haksızlığa AK Partililerin müdahale etmemesi, sayın Erdoğan’nın kapı kapı dolaşın demesine rağmen bir çok kapının çalınmaması. Hatta bende oluşan olgu şöyle: AK Parti olmazsa sayın Erdoğan girdiği bütün seçimleri yüzde seksen oyla alırdı. Anlayacağınız AK Partinin “Demir yorgunluğu” bana göre artık sayın Erdoğan’a büyük bir yük olmaya başladı. Benim gördüklerim böyle ve bu konuda seçim sonrası Allah nasip ederse uzun bir yazı yazacağım.

Gelelim küskünlere. Bir önceki seçim dönemi her hangi nedenle listeye konulmayan insanlar bence küskünlerin önde gidenleri. Bu insanlar sırf o liste dargınlıkların dan dolayı AK Partiye karşı yaptıkları gizli muhalefet toplum içerisinde farklı söylentilere neden oluyor. Yaydıkları dedikoduların önde geleni ise yeni parti kurulacak. Filan isim güçlü geliyor, iktidar değişecek tarzında. Bu söylentileri bilinçli olarak yaydıklarını zannetmiyorum fakat bugün yerel seçimlerde AK Partiye bu söylemlerin büyük zararı var. Sözüm bu küskünlere 31 marta kadar bir bekleseniz de ondan sonra yapsanız o dedikoduları. Çünkü bir önceki seçimde aynı şeyleri söylüyordunuz fakat ne yeni parti ortaya çıktı ne de o dediğiniz aday aday oldu.

Bir başka küskünler var bu kategoriyi anlamak daha kolay. Zora giren ekonominin darbe yemiş sektörlerin mağdurları. Daha önce kolay para erişimi olan bu kitle bir an aç kaldı. Tamam aç kalmak kolay bir şey değil, hatta açlıktan daha zor olan borca girmek. Bu karşılaştığınız durum kesinlikle derin strese sebep oluyor. Şahsım olarak sizi çok iyi anlıyorum fakat bazen mücadele tok karnına değil tam tersine aç karnına verilir. Kurtuluş savaşını kazanan bir milletin torunlarısınız bunu siz benden daha iyi bilirsiniz. Bugün zora düşmeniz mücadeleden vazgeçmeniz gerekir anlamına gelmez. Hatta siz bugün belediyeleri AK Parti yerine başkalarına verseniz de bu durum Türkiye’nin geçtiği türbülansından çıkmasına sebep olmaz tam tersine türbülansa giren uçağın camını kırmaya benzer. Bu uçak rotanın sonu olan limana varsın açlığınız toklukla ödüllendirilir. Hedef liman 2023 inişe kadar kaptana destek verin.

Birde küskünlerin en tehlikelisi var. Bu kitle AK Partili değil aslında. Kararsız seçmen denilen kitle ve bu kitle “AK Partili” görünen kişiler tarafından küstürülüyor. Bürokrasi, belediyeler, devlet memurları hatta bazı site yönetimlerinde görev yapan ve kendilerini AK Parti ile ilişkilendiren fırsatçılar var. Bu fırsatçılar halkın adalete olan inancını bitirmekteler. Yaptıkları yolsuzluklar, vurgunlar ve haksızlıklar o kadar göze batıyor ki halk bu yanlışları şikayet etmeye bile karar alamıyor. Neden mi? Çünkü bu fırsatçılar her türlü dolapla halkı edecekleri şikayetin bir işe yaramayacağını ikna ediyor. Böylece halk bu rantçılara küsmüyor, halk AK Partiye küsüyor. Halkı küstüren bu fırsatçılar aslında her seçim öncesi sayın Erdoğan’a ve AK Partiye en büyük zararı veriyor. AK Parti bu durumun önüne geçebilirdi, burada yapılması gereken çok zahmetli bir iş de değil. AK Partili il ve ilçe teşkilatları kapı kapı gerçekten dolaşsaydı ve halkın sorunları dinleyip yapılan şikayetlerin sebeplerini araştırsa o kapılarda propaganda yapmanın ihtiyacı kalmazdı. Sayın AK Partili arkadaşlar size zahmet şu sahaya inip konuşmadan dinleyin haksızlık yapan varsa buna müdahale edin ve göreceksiniz halk sizi 31 martta çok güzel ödüllendirecek. Bi sahaya inin ….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s